top of page

JÁ MUZIKANT INTERAKTIVNÍ HUDEBNÍ WORKSHOP

koncert řada v ARTUALU (škola umění - Letohradska 62, Praha 7)

MODERATORKA: Pavla Švestková - zpěv SPECIÁLNÍ HOST: Tomáš Vít

HUDEBNÍCI:

Natalia Lisniak – housle, Anna Šimková – viola, Orsolya Bartoš Vági – violoncello

HUDEBNÍ STYLY: Klasická hudba, lidová hudba, improvizace, moderní hudba

HUDEBNÍ NÁSTROJE K DISPOZICI: dětské housle, bubínek, flétna...etc..

VĚK SKUPINY: 3 - 10 let

KAPACITA: max. 20 dětí

ČAS: 35 - 40 minut

Já muzikant je cyklus interaktivních koncertů pro děti ve věku 3–10 let. Děti mají možnost si vyzkoušet hru na dětské housle, bubínek, flétnu a další nástroje, spolu s profesionálními hudebníky a za doprovodu moderátorky zpívají, tleskají a učí se různé písničky.  Každý workshop je zarámován určitým příběhem, například procházka kouzelným lesem nebo setkání s vánoční vílou. Na každém workshopu se také něco nového naučíme: jak se nazývají jednotlivé nástroje, jak hudba spojuje lidi, do budoucna plánujeme například naučit děti rozlišovat hudební formy (sonáta, symfonie apod.).

Cílem dětského workshopu JÁ MUZIKANT je vzbudit v mladém publiku radost z hraní na různé hudební nástroje, které jsou obvykle spojovány s klasickou hudbou, a prostřednictvím jejich aktivní účasti je seznámit s různými hudebními styly.

Známý maďarský hudební pedagog Zoltán Kodály říkával, že hudební výuka v dětském věku má kladný vliv na rozvoj osobnosti, koncentraci nebo koordinaci pohybů. Cílem projektu je také ukázat dětem i rodičům, že hudbě se může věnovat každý, nejen profesionálové nebo výjimečně nadané děti. To se týká nejen samotného hraní. Když jsou děti v kontaktu s hudbou, stávají se pak také lepšími a citlivějšími posluchači a na workshopech jim chceme ukázat, na co se při poslechu soustředit – zasvětíme je do rytmiky či různých hudebních charakterů a naučíme je spojit si hudbu s příběhem a emocemi.

Akce je realizována v rámci projektu Ochutnávky umění - Vidět, slyšet, tvořit 2017 za finanční podpory městské části Praha 7.Koncert/ hudební workshop je podpořen dotací Nadace Život umělce.​

Kontakt: Orsolya Bartoš Vági: koncert.artual@seznam.cz
 

bottom of page