top of page

Cello Workshop Praha 7.

RECENT POSTS: 

Még nincsenek címkék.

"Já Muzikant"

"Já Muzikant" = Interaktivní hudební workshop pro děti, koncert řada v ARTUALU

(škola umění - Letohradska 62, Praha 7)

Já muzikant je cyklus interaktivních koncertů pro děti ve věku 3–10 let. Děti mají možnost si vyzkoušet hru na dětské housle, bubínek, flétnu a další nástroje, spolu s profesionálními hudebníky a za doprovodu moderátorky zpívají, tleskají a učí se různé písničky. Každý workshop je zarámován určitým příběhem, například procházka kouzelným lesem nebo setkání s vánoční vílou. Na každém workshopu se také něco nového naučíme: jak se nazývají jednotlivé nástroje, jak hudba spojuje lidi, do budoucna plánujeme například naučit děti rozlišovat hudební formy (sonáta, symfonie apod.). Cílem dětského workshopu JÁ MUZIKANT je vzbudit v mladém publiku radost z hraní na různé hudební nástroje, které jsou obvykle spojovány s klasickou hudbou, a prostřednictvím jejich aktivní účasti je seznámit s různými hudebními styly. Známý maďarský hudební pedagog Zoltán Kodály říkával, že hudební výuka v dětském věku má kladný vliv na rozvoj osobnosti, koncentraci nebo koordinaci pohybů. Cílem projektu je také ukázat dětem i rodičům, že hudbě se může věnovat každý, nejen profesionálové nebo výjimečně nadané děti. To se týká nejen samotného hraní. Když jsou děti v kontaktu s hudbou, stávají se pak také lepšími a citlivějšími posluchači a na workshopech jim chceme ukázat, na co se při poslechu soustředit – zasvětíme je do rytmiky či různých hudebních charakterů a naučíme je spojit si hudbu s příběhem a emocemi. Akce je realizována v rámci projektu Ochutnávky umění - Vidět, slyšet, tvořit 2017 za finanční podpory městské části Praha 7.Koncert/ hudební workshop je podpořen dotací Nadace Život umělce.

1. Na násem prvním koncertu jsme Vás vzali do kouzelného lesa.

1. koncert

2.

Na druhém koncertě se vydáli společně s dětmi do světa vánočních víl, skřítků a jejich kouzel. Poslouchali jsme, hráli a zpívali koledy.Seznámíli děti s hudbou zimy a Vánoc, prostřednictvím jejich aktivního zapojení.Na programu zaznílo tradiční české koledy, Vivaldiho Zima a píseň z filmu Ledové království!

3. Tentokráte "Čtyři jablka" a rytmus, tanec a dirigování, kouzelná hrající jablíčka a další zajímavosti ze světa hudby, pro děti.

https://www.youtube.com/watch?v=WEbOUG4kUkA&feature=youtu.be

Ukázky z našeho, již třetího, interaktivního koncertu dětem, na Praze 7 v Artualu.

4. Muzikanti na cestě - Jeli jsme vlakem s Humoreskou, ve Vídni si poslechli kousek Haydnovy symfonie Hodiny a s panem Bartókem přivoněli k hudbě maďarské. Děti s námi hrály, zpívaly a objevovaly kouzlo světa hudby. Bylo to opět tak milé...

5. Holka modrooká - Byla to báječná legrace. Aneb když už vodník nechce být vodníkem ale potápěčem, muzikantem a nakonec králem a holka modrooká má prádlo po bráchovi. Tancovali jsme, zpívali, hráli a zase se neskutečně vyblbnuli 😝

Comments


bottom of page