top of page
CESKY

Milý návštěvníci, dovolte mi, abych se představila.

 

Pocházím z rodiny milovníků hudby. Můj vztah k hraní začal v dětství ve maďarském pěvecké škole Zoltána Kodálye, v Budapešti. Hodně jsme zpívali a účastnili se soutěží sborů (které jsme často vyhrávali), zlepšovali jsme techniku zpiváni, učili se solmizaci a lidové tance... 
Všechny tyto věci jsme dělali s radosti a bez námahy. Kolem šesti let, jsem na koncertě poprvé uslyšela hedvábný a jemný zvuk violoncella, který mi učaroval a poté jsem začala hrát.

Moji rodiče a učitelé mě vždy podporovali:
Andrea Fehérné, Gabriella Lakatos – Zoltán Kodály Pěvecká Škola,
Endre Lengyel - konzervatoř B. Bartóka,
István Csurgay -
Akademie múzických umění Franze Liszta, MgA.,
Harro Ruijsenaars, HGSM Akademie, Göteborg, Švédsko

 

Během studia jsem se měla štěstí účastnit se mistrovských kurzů a spolupracovala jsem s renomovanými profesory jako Valter Despalj (Chorvatsko), Miklós Perényi, László Mező, István Varga, László Pólus (Maďarsko).

V roce 2006, po obdržení diplomu jsem byla zaměstnána devět měsíců jako salonní hudebník v pětihvězdičkovém hotelu Windsor Hotel Toya (Japonsko) ve spolupráci s klavíristkou Klaudií Vidou.

V roce 2008 jela jsem do mírumilovného švédského přístavního města Göteborgu, kde jsem jeden rok studovala u profesora Harra Ruijsenaarse (bývalého koncerního mistra amsterdamského Concertgebouw).

 

 Poté, co jsem uspěla na orchestrálním konkurzu, od dubna 2010 pracuji jako zástupce koncertního mistra violoncell v Plzeňské filharmonii. Pravidelně také hraji v Českém národním symfonickém orchestru, Pražském komorním orchestru, Camerata Pragensis Orchestra, Gli archi di Praga, Lisniak Band a Ensemble Graciozo.


Kromě hraní v orchestru ráda skládám vlastní hudbu, improvizuju a koncertuji také sólově a komorně.

 

Pomáhám také svému otci, Gyulovi Vágimu, který staví varhany. Mám na starosti podporu mezinárodního obchodu.
 

bottom of page